Kontakt

Telefon: 010-184 26 00
Växeln är öppen på vardagar klockan 9:00–16:30.

Postadress:
Svenskt Kött i Sverige AB
105 33 STOCKHOLM

Besöksadress:
Franzéngatan 1B
112 51 Stockholm
» Hitta till oss (karta)

Har du frågor? Använd gärna sökfältet uppe till höger eller besök vår sektion för Frågor och Svar.
Övriga frågor mailas till: info@svensktkott.se

Märket Kött från Sverige:
För frågor om ursprungsmärkningen Kött från Sverige, kontakta Svenskmärkning AB

Medarbetare

Vi på Svenskt Kött arbetar med kunskap och inspiration kring allt som har med svenskt kött och nyttan av svensk djuruppfödning att göra. Svenskt Kött saluför inget eget kött.

Isabel Moretti VD Svenskt Kött

Isabel Moretti, VD
isabel.moretti@svensktkott.se
072-142 04 83
» Pressbilder på Isabel Moretti

Elina Matsdotter Hållbarhetschef Svenskt Kött

Elina Matsdotter, Hållbarhetschef
elina.matsdotter@svensktkott.se
072-142 15 19
» Pressbilder på Elina Matsdotter

Karin Amedé Kommunikationschef Svenskt Kött

Karin Amedé, Kommunikationschef
karin.amede@svensktkott.se
070-244 43 70

Madeleine Landley Teknisk Chef Svenskt Kött

Madeleine Landley, Teknisk chef
madeleine.landley@svensktkott.se
072-535 51 80

Jenny Elsmark Projektledare Svenskt Kött

Jenny Elsmark, Projektledare
jenny.elsmark@svensktkott.se
070-846 24 18

Anders Dalenius Projektledare Svenskt Kött

Anders Dalenius, Projektledare
anders.dalenius@svensktkott.se
072-535 83 38

Amanda Jakobsson VD-assistent

Amanda Jakobsson, Administratör
amanda.jakobsson@svensktkott.se

Scroll to Top