Kontakt

Telefon: 010-184 26 00
Växeln är öppen på vardagar klockan 9:00–16:30.

Postadress:
Svenskt Kött i Sverige AB
105 33 STOCKHOLM

Besöksadress:
Franzéngatan 6, Stockholm
» Hitta till oss (karta)

Använd gärna sökfältet uppe till höger eller besök vår sektion för Frågor och Svar.
Övriga frågor: info@svensktkott.se

Faktureringsadress:
Svenskt Kött i Sverige AB
FE 6046 Scancloud
SE-831 90 Östersund
Mail fakturering: svkott@pdf.scancloud.se

Märket Kött från Sverige:
För frågor om ursprungsmärkningen Kött från Sverige, kontakta Svenskmärkning AB

Medarbetare

Vi på Svenskt Kött arbetar med kunskap och inspiration kring allt som har med svenskt kött och nyttan av svensk djuruppfödning att göra. Svenskt Kött saluför inget eget kött.

Isabel Moretti VD Svenskt Kött

Isabel Moretti, VD
isabel.moretti@svensktkott.se
072-142 04 83
» Pressbilder på Isabel Moretti

Elina Matsdotter Hållbarhetschef Svenskt Kött

Elina Matsdotter, Hållbarhetschef
elina.matsdotter@svensktkott.se
072-142 15 19
» Pressbilder på Elina Matsdotter

Jenny Elsmark Projektledare Svenskt Kött

Jenny Elsmark, Projektledare
jenny.elsmark@svensktkott.se
070-846 24 18

Madeleine Landley Teknisk Chef Svenskt Kött

Madeleine Landley, Teknisk chef
madeleine.landley@svensktkott.se
072-535 51 80

Anders Dalenius Projektledare Svenskt Kött

Anders Dalenius, Projektledare
anders.dalenius@svensktkott.se
072-535 83 38

Karin Amedé, Kommunikationschef
(mammaledig)

Amanda Jakobsson VD-assistent

Amanda Jakobsson, Administratör
amanda.jakobsson@svensktkott.se